Stres Hızlı Yaşlanmanıza Sebep Oluyor!

Uzmanlar erken yaşlanmaya karşı yaptıkları açıklamalarda, en hızlı yaşlanma etkenlerinden biri olarak stresi gösteriyor. Cildi yoran, yıpratan şey kafada başlıyor. Genetik faktörler, kozmetik önlemler, kaliteli yaşam çabaları cildi korusa da, stresin olduğu bir yerde cilt doğrudan olumsuz etkileniyor ve kırışıklıklarla, çizgilerle kendisini gösteriyor. Peki, stresten arınmak mümkün mü? Uzmanlar basit önerilerle mümkün olduğunu gösteriyor. İşte o öneriler;

Her Şey Yoluna Girer Düşüncesi Rahatlatıyor

Uzmanlar, strese karşı alınabilecek zihinsel önlemin her şeyin çözülebileceğine dair inanç olduğunu belirtiyor. Ters giden işler, aksilikler, yoğun tempo, hayat koşturması, finansal krizler, tatil yapma arzusu ve diğer tüm sorunların çözülebileceği aşikâr. Kafada rahatlama yaşamak bedeni de doğrudan etkiliyor. Zihnen sakin ve keyifli olduğunuzda, bedeniniz de dinlenme moduna geçiyor, stresten arınıyor.

Yürüyüş yapmak, koşuya çıkmak, yüzmek, bisiklet sürmek, paten kaymak, çocuklarla parkta oynamak, sahil havası almak, doğada temiz oksijenle buluşmak, keyifli bir müzik dinlemek, sevilen bir yazardan birkaç sayfa bir şeyler okumak, tüm düşünceleri geride bırakıp biraz uzanmak gibi eylemler stresten uzaklaşmayı sağlıyor.  

Stresin boğucu etkisinden bir türlü uzaklaşamayanlar için aslında devreye takviyeler giriyor. Gıda takviyeleri sağlığı olumlu yönde etkileyen, yaşam kalitesini yükselten içeriklere sahiptir.

×

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp