Spor Sonrası Cilt Bakım Önerileri

İdeal bir cildin sırlarından biri de spor yapmaktır. Kas ve iskelet sistemini de güçlendiren egzersizler, cildin zamana direnmesinde etkilidir. Ancak egzersiz yaparken ortaya çıkan yoğun ter cilt gözeneklerini tıkar ve akabinde sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Bu yüzden her egzersizden sonra basit birkaç cilt bakımı uygulaması ile cildi korumak gerekiyor. İşte o basit tüyolar;

Soğuk su ile yüzünüzü yıkayın: Bol soğuk su ile yüzünüze su çarpmak terinizden arınmanızı sağlarken, aynı zamanda yüzünüzdeki kan akışını hızlandırır ve hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Temizleyici ürün kullanabilirsiniz: İçeriği doğal olan, kaliteli bir temizleyici ürün ile spordan sonra cildinize nazikçe masaj yaparak cildinizi temizleyebilir, gözenekleri açabilirsiniz.

Bol su içmeyi unutmayın: Spor esnasında kaybettiğiniz suyu vücudunuza geri yüklemek için spordan sonra düzenli olarak su içmelisiniz. Su içmek vücuttaki sıcaklık hissinden arınmanıza da yardımcı olur.

Bebek pudrasından yararlanın: Yağlı ciltler için kurtarıcı olan bebek pudrası, spordan ve ihtiyaca göre duştan sonra kullanıldığında teri emerek gözenekleri temizler ve yağ birikimini önler.

×

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp