Sağlıklı Saçlar için Soğan Suyu Kürü

Sağlıklı, parlak, güçlü ve hacimli saçlara kavuşmak için kimyasal ürünlere bağımlı olmak zorunda değilsiniz. Evdeki malzemelerle doğal bakım uygulayarak birçok soruna çözüm yaratabilirsiniz. Örneğin soğan suyu saç dökülmesinde, saç mantarında, kepek oluşumunda ve geç uzayan saçlarda olumlu etkiler sunuyor. Soğanda bulunan değerli bileşenler, saç derisindeki kollajen üretimi artırıyor, kan akışını hızlandırıyor ve saçlara canlılık, sağlık kazandırıyor.

Soğan Suyu Kürünün Hazırlanışı ve Uygulanması

Bir ya da iki soğanı soyup rendeleyin. Soğanın suyunu süzün ve elde ettiğiniz soğan suyunu saçınıza pamuk yardımıyla ya da doğrudan dökerek uygulayın. Soğan suyunun saç derinize temas etmesine özellikle dikkat etmelisiniz. Soğan suyunu saçınızda 30 dakika bekletip yıkamanız yeterlidir.

Soğan Suyunun Saça Faydaları

Beyaz saçlara iyi gelir: Kadın – erkek birçok kişi için beyaz saç istenmeyen saç görüntüsüdür. Beyaz saçlarınızdan kurtulmak ve saçlarınızdaki beyaz tel sayısının artmasını önlemek için düzenli soğan suyu bakımı yapabilirsiniz.

Saç dökülmesini durdurur: Saç dökülmesine karşı doğal bir tedavi arayanlar soğan suyu ile hem doğal hem de güçlü şekilde dökülmeleri durdurabilir.

Saçın uzamasını hızlandırır: Saç derisindeki problemleri onarmak ve saç köklerini güçlendirerek uzama sürecini hızlandırmak istiyorsanız soğan suyu kürünü uygulayabilirsiniz.