Sağlıklı Bir Cilt için Çinko Desteği Alın!

Sağlıklı saçlar, güçlü tırnaklar, zamana meydan okuyan canlı bir cilt için elzem desteklerden biri elbette çinkodur. Çinko, cildimize gerekli olan önemli bileşenlerden olduğu için beslenme veya takviye yoluyla mutlaka alınmalıdır.

Amerika’da yapılan birçok bilimsel araştırma çinkonun, cilde çok faydalı ve gerekli olduğunu açıkça göstermiştir. Güneş yanıkları, güneş lekeleri, akne problemleri, kırışıklık, ciltte çıkan ufak yaralar çinko içerikli kremler veya takviye edici gıdalarla sorun olmaktan çıkıyor. Uzmanlar çinkonun cilt üzerindeki müthiş iyileşme hızını keşfettikten sonra kozmetik, ilaç, takviye edici gıda gibi çeşitli sektörlerde çinko formüllü ürünler üretilmeye başlanmıştır.

Çinko, ciltteki iltihabı gidermeye yardımcı olurken, aynı zamanda güneşe bağlı yaşanan tüm problemlere karşı koruyucu güç haline gelir. Bu nedenle çinko desteği küçümsenmemelidir. Çinkonun cilt sağlığındaki en büyük avantajı hücre onarımını hızlandırması, yenilenmesine yardımcı olmasıdır. Çinkodan mahrum kalmayan cilt, doğal bir koruma sağlar ve sağlıklı görüntüye kavuşur.