Mucizevî Bakım Yağlarıyla Tanışın!

Cilt, saç, tırnak problemleri için doğada ilaca alternatif bir sürü çözüm var. Bademyağından zeytinyağına kadar birçok yağ cilde şifa dağıtıyor. Her biri mucizevî etkileriyle binlerce yıldır hayatımızda yer alıyor. Yağların mucizesi artık birçok kozmetik üründe kullanılıyor. İşte kişisel bakımınıza dâhil edebileceğiniz mucizevî yağlar;

Badem yağı: Saç ve cilt bakımında önemli yer edinen badem yağı, cildin en büyük destekçisi. Özellikle sık kilo alıp vermelerde ve hamilelikte vücuttaki çatlakların oluşumunu önleyen badem yağı, düzenli kullanıldığında cildi içten besliyor, ideal nem oranına kavuşmasını sağlıyor.

Susam yağı: Bedeni rahatlatan, cilde nefes aldıran susam yağı, Uzak Doğu ülkelerinde çok sık tercih ediliyor. Hem yemeklerde hem de bakım rutininde yer alan susam yağı, etkili bir bakım ürünü.

Zeytinyağı: Sofralara lezzet katan zeytinyağı, aynı zamanda cildi besliyor. Cilt kuruluğu, cilt yaraları, lekelenmeler ve saçla ilgili problemlerde zeytinyağını kullanarak çözüm elde edebilirsiniz.

Kantaron yağı: Cilt yaralarının hızlı iyileşmesinde rol alan kantaron yağı, cilt yanıklarında dahi mucizevî bir iyileştirme gücüne sahip. Cilt lekeleri, sivilce izleri, yanık ve kesik gibi farklı problemlerde kantaron yağı vazgeçilmez bir şifa kaynağı oluyor. 

Üzüm çekirdeği yağı: cildin pürüzsüz, canlı ve ideal nem oranına sahip olmasında üzüm çekirdeklerinin mucizevî etkileri bulunuyor. Düzenli kullanımda cilt lekelerini dahi tedavi eden bu yağ, birçok kozmetik ürününde de yer alıyor.