Dudak Çevresi Neden Kırışır?

Dudak çevresinde oluşmaya başlayan kırışıklıklar kişilere yaşlı ve yorgun bir görüntü kazandırıyor. Erken yaşlarda bile görülen bu kırışıklıkların temel sebepleri bellidir. İşte dudak çevresi kırışıklıklarının nedenleri ve çözüm önerileri;

Ağda: Dudak üstü bıyık bölgesine yapılan ağda bir süre sonra bölgedeki derinin incelmesine ve zayıflamasına neden olur. Dudak üstündeki istenmeyen tüyleri, farklı yöntemlerle temizleyerek kırışıklığa karşı önlem alabilirsiniz.    

Sigara: Sigara sadece ciğerlere zarar vermiyor, aynı zamanda cildi de yıpratıyor. Dudak üstü ve kenarlarında yoğun sigara tüketimine bağlı olarak derin çizgiler, kırışıklıklar oluşuyor. Sigara tüketimini azaltarak bırakmak en ideal çözümdür.

Kollajen yetersizliği: C vitamini; cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur. C vitamini içerikli besinlerin ya da takviyelerin tüketilmesi öneriliyor.

Susuzluk: Su cildin en büyük şifa kaynağıdır. Cilt susuz kaldığında birçok sorunu beraberinde getiriyor. Kırışıklıkların oluşmasını önlemek ve zamana direnmek için günde 2 litre kadar su içmek gerekiyor.

×

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp