Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Dudaklarımız vücudumuzdaki en ince cilt yapısına sahip olan yer. Bu nedenle dudak bakımında nazik ve ölçülü olmalıyız. Örneğin dudak kuruluğu yaşandığında, dudak yüzeyindeki deriler kaldırıldığında, dudağınız çok çabuk kanayabilir. Dudaklardaki hassas cilt yapısı, güneş ve havadaki kuruluktan çok çabuk etkilenmeye yol açıyor. Dudak bakımında doğal çözümler ve kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Dudaklarda yaşanan sık problem dudak kuruluğu, çatlağı ve uçuk gibi küçük yaralanmalardır. Dudak bakımı için önerilerimiz şöyle;

  • Dudak bakımında kişinin her zaman bir nemlendirici ürün bulundurması gerekiyor. Güneş, toz, kuruluk dudakları kötü etkiliyor. Gün içerisinde dudakları nemlendiriciyle nemli tutmak gerekiyor.
  • Anlık bir nemlendirici sağlayan dudak yalamak, dudakların daha çabuk kurumasına sebep oluyor. Bunu yapmayı kesmek dudakların nemini kazanmasına yardımcı olur.
  • Dudak peelingi dudakların daha canlı görünmesini sağlıyor. Örneğin sadece bal ile dudaklarınızı canlandırabilirsiniz. Temiz bir diş fırçasını bala batırıp dudaklarınızı fırçalamanız dudaktaki ölü deriyi atar, dudağınızın kan akışını hızlandırır.
  • Bol su içmek dudaklar için yapılacak en ideal doğal bakımdır.
  • Dudakların nefes almasına izin vermelisiniz. Dudak makyajınızı temizlemeden asla uyumayın. Mecbur kalmadıkça ise dudağınıza ruj sürmeyin, dinlenmesini sağlayın.
  • Vitamin eksiklikleri de cilt kuruluğuna, dudak sorunlarına yol açabilir. Gerekli besin destekleriyle cildinizi koruyabilirsiniz.

×

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp