Cildimiz Neden Yaşlanıyor?

Zaman geçtikçe vücudumuzda meydana gelen değişimlerin en somut hali cildimizdir. Ciltte kırışıklık, buruşma, sarkma, çatlaklar, lekelenmeler, renk eşitsizlikleri, çizgiler gibi sevimsiz haller yaşanır. Aslında zamana ve yaşam standardına bağlı çıkıp gelen bu etkiler, takviye destekler ve sağlıklı yaşam ile yavaşlatılabiliyor. Elbette zamana karşı cildi korumak cildin neden yaşlandığı sorusunu cevaplamıyor.

Cildimizin yaşlanmasındaki en büyük etken ne yazık ki çevresel etkenler… Güneş, yaşam kaynağı olabilir ancak aynı zamanda cildin en büyük düşmanı kabul ediliyor. Güneşe çıkmadan önce koruyucu kremler sürmek ve cildi güneşe karşı koruyacak doğal ürünler kullanmak, cildin lekelenmesini önlemek ve kırışmasını yavaşlatmak içindir. Uzmanlar cildi korumak, yaşlanmayı geciktirmek için az stres, hareketli yaşam, dengeli uyku, sağlıklı beslenme ve günlük önerilen su miktarını alma gerekliliği vurgusu yapıyor.

Cilt içten ve dıştan aynı anda etkilenip yaşlanma sürecine girdiğinden takviye edici gıdalar, sıvı tüketimleri, koruyucu kremler ve doğal ürünler ile cildi korumak gerekiyor. Cildi korumak için aslında basit yaşamak yeterli… Stresten ve gürültüden uzak olmak, dengeli beslenmek, yeterli uyumak, gerektiğinde takviye gıdalar kullanmak ve hareket etmek yeterlidir.

×

Sorularınızı whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz. WhatsApp